(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen passat (Nr 5399046)

Volkswagen passat

Marka i model:

Wolkswagen passat

Waga w kg (łączna):

1455

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1544.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Styria, Liezen

22 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Girona

29 lis 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się często, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.