Volkswagen Passat (Nr 6621163)

Volkswagen Passat
Waga Sztuk:
Volkswagen Passat B6 (2005 - 2010) Sedan 4-Türig
Długość
477 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
151 cm
ok. 1635 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1635 kg
Dystans 1712 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bremen, Brema

Od 9 paź 2020 do 10 paź 2020

Adres i termin dostawy

Ukraina, Kyiv City, Kijów

Od 26 lis 2020 do 11 gru 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.