Volkswagen Passat (Nr 6719388)

Volkswagen Passat
Waga Sztuk:
Volkswagen Passat B5.5 [restyling] (2000 - 2005) Familiar
Długość
468 cm
Szerokość
174 cm
Wysokość
149 cm
ok. 1780 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1780 kg
Dystans 2254 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Bristol, Bristol

Od 2 lis 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Region Murcji, Murcia

Od 3 lis 2020 do 24 gru 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się nierzadko, gdy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.