(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-27 18:59

Volkswagen passat b3

(Nr 2119323)
Volkswagen passat b3

Marka i model:

Volkswagen passat b3

Waga w kg (łączna):

1400.00

Budżet zlecenia [zł]:

1700

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1672.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Biała Podlaska, 21-500, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Felixstowe, Wielka Brytania

Termin elastyczny