(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2017-07-12 08:08

Volkswagen Passat B5FL z Poznania do Kąty Wrocławskie, gotowy do odbioru!

(Nr 1901883)

Marka i model:

Volkswagen Passat B5FL SEDAN

Waga w kg (łączna):

1395.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 195.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Poznań, Polska

Od 12 lip 2017 do 15 lip 2017

Adres i termin dostawy

Kąty Wrocławskie, 55-080, Polska

Od 12 lip 2017 do 16 lip 2017