(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Passat b7 (Nr 5380698)

Volkswagen Passat b7

Marka i model:

Passat b7

Waga w kg (łączna):

3500

Budżet zlecenia [€]:

850

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3797.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Vlaanderen, Antwerpia

Od 9 gru 2019 do 24 gru 2019

Adres i termin dostawy

Cypr, Cypr, Limassol

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.