(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Passat CC (Nr 6694915)

Volkswagen Passat CC
Waga
Sztuk
Volkswagen Passat CC 1 Gen. (2008 - 2012) Sedan
Długość
480 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
141 cm
ok.
1707 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1707 kg
Dystans
1706 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

Od 19 paź 2020 do 19 lis 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Elbląg

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.