(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Passat T 1.8 Tiptronic (Nr 4647280)

Marka i model:

Volkswagen Passat T 1.8 Tip tronic

Waga w kg (łączna):

2000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 8254.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Södermanlands Län, Eskilstuna

1 sie 2019

Adres i termin dostawy

Nigeria, Lagos, Lagos

31 sie 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.