(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Passat x 4 (Nr 6471642)

Volkswagen Passat x 4
Waga Sztuk:
Volkswagen Passat B6 (2005 - 2010) Kombi 5-Türig
Długość
477 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
151 cm
ok. 1790 kg
4
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 7160 kg
Dystans: 1291 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

1 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Rumunia, Satu Mare, Satu Mare

Od 4 wrz 2020 do 11 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się często, jak zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.