(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-12 17:01

Volkswagen Polo

(Nr 2217720)

Marka i model:

Volkswagen Polo

Waga w kg (łączna):

1090.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1565.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Somers Road, Rugby, CV22 7DH, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ścinawa Polska, 55-200, Polska

Termin elastyczny