(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-27 13:12

Volkswagen POLO

(Nr 2637952)
Volkswagen POLO

Marka i model:

Volkswagen

Waga w kg (łączna):

1100.00

Dystans: 781.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jak zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Baytree Road, Güstrow, 18273, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Końskie, 26-200, Polska

Termin elastyczny