(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-25 11:11

Volkswagen Polo (Nr 2749096)

Volkswagen Polo

Marka i model:

Volkswagen Polo

Waga w kg (łączna):

1010.00

Budżet zlecenia [zł]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 998.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta pojawia się często, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Remscheid, Niemcy

1 wrz 2018

Adres i termin dostawy

Żory, Polska

1 wrz 2018