(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen polo (Nr 4716440)

Volkswagen polo

Marka i model:

Volkswagen polo

Waga w kg (łączna):

1620.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2160.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Huddersfield

22 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

26 sie 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.