(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen polo (Nr 5537182)

Volkswagen polo

Marka i model:

Volkswagen Polo

Waga w kg (łączna):

1100

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2520.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

5 sty 2020

Adres i termin dostawy

Węgry, Budapeszt, Budapeszt

11 sty 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.