(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Polo (Nr 6136512)

Marka i model:

Volkswagen Polo

Waga w kg (łączna):

800

Liczba sztuk:

1

Dystans: 791.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Almería

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.