(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Polo (Nr 6418991)

Volkswagen Polo
Waga Sztuk:
Volkswagen Polo 4 Gen. [restyling] (2005 - 2009) Hatchback 5-Drzwiowy
Długość
391 cm
Szerokość
165 cm
Wysokość
146 cm
ok. 1174 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1174 kg
Dystans: 1001 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Flensburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 12 sie 2020 do 19 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.