Volkswagen Polo (Nr 6454068)

Volkswagen Polo
Waga Sztuk:
Volkswagen Polo 5 Gen. (2009 - 2015) Hatchback 5-Drzwiowy
Długość
397 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
146 cm
ok. 1126 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1126 kg
Dystans: 1167 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Brabancja Północna, Tilburg

Od 15 wrz 2020 do 20 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Chrzanów

Od 15 wrz 2020 do 20 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.