Volkswagen Polo (Nr 6493743)

Volkswagen Polo
Waga Sztuk:
Volkswagen Polo 5 Gen. (2009 - 2015) Hatchback 5-Puertas
Długość
397 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
146 cm
ok. 1126 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1126 kg
Dystans: 586 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Kadyks

Od 1 wrz 2020 do 10 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Region Murcji, Kartagina

Od 21 wrz 2020 do 26 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się często, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.