Volkswagen Polo (Nr 6709179)

Volkswagen Polo
Waga Sztuk:
Volkswagen Polo 5 Gen. (2009 - 2015) Hatchback 5-Drzwiowy
Długość
397 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
146 cm
ok. 1126 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1126 kg
Dystans 1741 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Merseyside, Saint Helens

Od 26 gru 2020 do 27 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Piła

30 gru 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.