(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Polo (Nr 7601874)

Volkswagen Polo
Waga
Sztuk
Volkswagen Polo 5 Gen. (2009 - 2015) Hatchback 5-Puertas
Długość
397 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1096 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1096 kg
Dystans
1339 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 29 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Huelva

4 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.