(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Polo (Nr 7619560)

Volkswagen Polo
Waga
Sztuk
Volkswagen Polo 4 Gen. [restyling] (2005 - 2009) Hatchback 5-Puertas
Długość
391 cm
Szerokość
165 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1077 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1077 kg
Dystans
1826 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Od 20 kwi 2021 do 28 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Holandia, Brabancja Północna, Oss

Od 20 kwi 2021 do 29 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jak nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.