Volkswagen Polo (Nr 7621755)

Volkswagen Polo
Waga
Sztuk
Volkswagen Polo 5 Gen. [restyling] (2015 - 2020) Sedan
Długość
439 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1226 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1226 kg
Dystans
2309 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Reading, Reading

Od 6 wrz 2021 do 13 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Vélez-Málaga

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.