Volkswagen Polo (Nr 7655777)

Volkswagen Polo
Waga
Sztuk
Volkswagen Polo 4 Gen. (2001 - 2005) Fun hatchback 5-Puertas
Długość
389 cm
Szerokość
165 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1057 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1057 kg
Dystans
2231 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 17 maj 2021 do 1 cze 2021

Adres i termin dostawy

Chorwacja, City Of Zagreb, Zagrzeb

Od 1 cze 2021 do 15 cze 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.