Volkswagen Saveiro (Nr 7659796)

Volkswagen Saveiro
Waga
Sztuk
Volkswagen Saveiro 5 Gen. (2009 - 2013) Pickup 2-Puertas
Długość
449 cm
Szerokość
170 cm
Wysokość
149 cm
ok.
1020 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1020 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Peru, Callao, Lima

Od 24 sie 2021 do 30 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

Od 21 paź 2021 do 31 gru 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.