Volkswagen Scirocco (Nr 6587297)

Volkswagen Scirocco
Waga Sztuk:
Volkswagen Scirocco 3 Gen. (2008 - 2015) GTS hatchback 3-Puertas
Długość
425 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
140 cm
ok. 1393 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1393 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 7 mar 2021 do 21 mar 2021

Adres i termin dostawy

Kolumbia, Buenaventura, Buenaventura

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.