Volkswagen T-Roc (Nr 6708895)

Volkswagen T-Roc
Waga Sztuk:
Volkswagen T-Roc 1 Gen. (2017 - 2020) Crossover
Długość
423 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
157 cm
ok. 1530 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1530 kg
Dystans 1501 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Idstein

20 lis 2020

Adres i termin dostawy

Szwecja, Sztokholm, Sztokholm

30 lis 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru auta.