(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

volkswagen T3 (Nr 5508470)

Marka i model:

volkswagen T3

Waga w kg (łączna):

1700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3077.00 km

Adres i termin nadania

Grecja, Grecja, Ateny

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się nierzadko, gdy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.