(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Volkswagen t3 (Nr 6256269)

Marka i model:

Volkswagen

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [zł]:

200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1196.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Jeziorany

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Holandia, Limburgia, Venlo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, gdy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie może przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.