(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen T4 (Nr 4480301)

Volkswagen T4

Marka i model:

Volkswagen T4

Waga w kg (łączna):

2500

Budżet zlecenia [€]:

1000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1371.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 15 wrz 2019 do 19 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.