(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen t4 (Nr 6070752)

Volkswagen t4

Marka i model:

Volkswagen t4

Waga w kg (łączna):

2300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 771.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Tarragona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Kordoba

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.