(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen t5 (Nr 4391257)

Marka i model:

Volkswagen T5 LR

Waga w kg (łączna):

2500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1762.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Salzburg, Salzburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Turcja, Stambuł, İstanbul

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.