Volkswagen T5 (Nr 5250330)

Volkswagen T5

Marka i model:

VW T5

Waga w kg (łączna):

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 8455.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 15 lip 2020 do 8 sie 2020

Adres i termin dostawy

Mongolia, Улаанбаатар - Төв Аймгийн Хил, Ułan Bator

Od 10 sie 2020 do 16 sie 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, gdy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.