(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-05-14 09:33

Volkswagen t5 4 motion dlugi

(Nr 2697644)

Marka i model:

Volkswagen t5 4 motion dlugi

Waga w kg (łączna):

2000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 323.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, jak zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Berlin, 10117, Niemcy

15 maj 2018

Adres i termin dostawy

Barsinghausen, 30890, Niemcy

Termin elastyczny