(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-22 20:30

volkswagen tiguan

(Nr 2998312)
volkswagen tiguan

Marka i model:

Volkswagen Tiguan

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2780.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Lisboa, Portugalia

2 wrz 2018

Adres i termin dostawy

Berlin, Niemcy

Termin elastyczny