(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Tiguan (Nr 5837966)

Volkswagen Tiguan

Marka i model:

Volkswagen Tiguan

Waga w kg (łączna):

1600

Budżet zlecenia [€]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2927.00 km

Adres i termin nadania

Słowacja, Kraj Bratysławski, Bratysława

28 cze 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

1 lip 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się często, gdy zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.