(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Tiguan (Nr 6551987)

Volkswagen Tiguan
Waga Sztuk
Volkswagen Tiguan 2 Gen. (2016 - 2020) Allspace crossover 5-Puertas
Długość
470 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
167 cm
ok. 1880 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1880 kg
Dystans 2292 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Canarias, Lanzarote

Od 19 paź 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, A Coruna

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.