Volkswagen Tiguan (Nr 6726108)

Waga Sztuk:
Volkswagen Tiguan 2 Gen. (2016 - 2020) Allspace crossover 5-Doors
Długość
470 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
167 cm
ok. 1880 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1880 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Ekwador, Pichincha, Quito

Od 14 gru 2020 do 19 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.