Volkswagen Tiguan (Nr 7070381)

Volkswagen Tiguan
Waga
Sztuk
Volkswagen Tiguan 2 Gen. (2016 - 2020) Allspace crossover 5-Türig
Długość
470 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
167 cm
ok.
1725 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1725 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Veracruz, Veracruz

Od 1 maj 2021 do 14 maj 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Brema, Bremerhaven

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.