Volkswagen Tiguan (Nr 7517445)

Waga
Sztuk
Volkswagen Tiguan 2 Gen. (2016 - 2020) Allspace crossover 5-Doors
Długość
470 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
167 cm
ok.
1725 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1725 kg
Dystans
2952 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Francja, Oksytania, Tuluza

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ukraina, Kyiv City, Kijów

Od 10 maj 2021 do 14 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.