Volkswagen Tiguan (Nr 7581040)

Volkswagen Tiguan
Waga
Sztuk
Volkswagen Tiguan 2 Gen. (2016 - 2020) Crossover 5-Drzwiowy
Długość
448 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
167 cm
ok.
1642 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1642 kg
Dystans
3373 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 15 kwi 2021 do 1 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

10 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.