Volkswagen Tiguan (Nr 7677623)

Volkswagen Tiguan
Waga
Sztuk
Volkswagen Tiguan 2 Gen. (2016 - 2020) Crossover 5-Doors
Długość
448 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
167 cm
ok.
1642 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1642 kg
Dystans
993 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Region Waloński, Mons

Od 5 lip 2021 do 9 lip 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Edinburgh, Edynburg

Od 10 lip 2021 do 14 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się często, jeżeli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.