(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

volkswagen Tiroc (Nr 4690744)

Marka i model:

Tiroc

Waga w kg (łączna):

2000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4195.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Setúbal, Setúbal Municipality

9 sie 2019

Adres i termin dostawy

Mołdawia, Municipiul Chișinău, Kiszyniów

11 sie 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się często, kiedy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu auta

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.