(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Volkswagen Touareg (Nr 6471713)

Volkswagen Touareg
Waga Sztuk:
Volkswagen Touareg 1 Gen. [restyling] (2007 - 2010) Crossover
Długość
475 cm
Szerokość
192 cm
Wysokość
172 cm
ok. 2677 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2677 kg
Dystans 531 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Miłakowo

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Mysłowice

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się najczęściej, gdy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.