Volkswagen Touareg (Nr 6482255)

Volkswagen Touareg
Waga Sztuk:
Volkswagen Touareg 2 Gen. [restyling] (2014 - 2018) Crossover
Długość
480 cm
Szerokość
194 cm
Wysokość
170 cm
ok. 2315 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2315 kg
Dystans: 784 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Santiago De Compostela

Od 31 sie 2020 do 6 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Aragonia, Saragossa

Od 7 wrz 2020 do 20 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.