(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Touareg (Nr 7396501)

Volkswagen Touareg
Waga
Sztuk
Volkswagen Touareg 1 Gen. [restyling] (2007 - 2010) Crossover
Długość
475 cm
Szerokość
192 cm
Wysokość
172 cm
ok.
2495 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2495 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas

Od 31 mar 2021 do 8 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Kolumbia, Valle Del Cauca, Cali

Od 13 kwi 2021 do 29 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, gdy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.