Volkswagen Touareg (Nr 7606616)

Volkswagen Touareg
Waga
Sztuk
Volkswagen Touareg 3 Gen. (2018 - 2020) Crossover
Długość
487 cm
Szerokość
198 cm
Wysokość
171 cm
ok.
2070 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2070 kg
Dystans
3298 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

26 cze 2021

Adres i termin dostawy

Maroko, Rabat-Sala-Kenitra, Prefecture Of Rabat

Od 26 lip 2021 do 26 sie 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jak kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.