Volkswagen Touareg x 10 (Nr 6540137)

Volkswagen Touareg x 10
Waga Sztuk:
Volkswagen Touareg 3 Gen. (2018 - 2020) Crossover
Długość
487 cm
Szerokość
198 cm
Wysokość
171 cm
ok. 2070 kg
10
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 20700 kg
Dystans: 303 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Wolfsburg

Od 2 lis 2020 do 3 lis 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Saksonia, Hohenstein-Ernstthal

3 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna waga naczepy nie może przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.