(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-01 21:40

Volkswagen Touran

(Nr 2343440)
Volkswagen Touran

Marka i model:

Volkswagen Touran

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1266.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Tuluza, Francja

Od 23 lut 2018 do 26 lut 2018

Adres i termin dostawy

Monachium, Niemcy

Od 26 lut 2018 do 2 mar 2018