(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Touran (Nr 6445576)

Volkswagen Touran
Waga Sztuk:
Volkswagen Touran 1 Gen. [2th restyling] (2010 - 2015) Minivan
Długość
439 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
163 cm
ok. 1610 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1610 kg
Dystans: 1526 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Austria, Karyntia, Griffen

Od 7 wrz 2020 do 13 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.