Volkswagen Touran (Nr 6550156)

Volkswagen Touran
Waga Sztuk:
Volkswagen Touran 1 Gen. (2003 - 2006) Minivan
Długość
439 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
165 cm
ok. 1580 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1580 kg
Dystans: 1693 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Vaud, Lausanne

25 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Grenada

30 paź 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się często, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.